Strona: Ogólnopolski sukces absolwentki Wydziału Chemicznego PRz / Wydział Chemiczny

Ogólnopolski sukces absolwentki Wydziału Chemicznego PRz

2017-05-18

Miło nam poinformować, że praca dyplomowa inż. Małgorzaty Gonet, absolwentki kierunku Technologia Chemiczna, pt. „Poliuretanowe lakiery proszkowe antykorozyjne” została wyróżniona w konkursie na najlepszą pracę inżynierską ogłoszonym przez Polskie Stowarzyszenie Korozyjne (PSK). Nagroda została przyznana przez Kapitułę, w której w skład wchodzili przedstawiciele nauki, przemysłu i Zarządu PSK. Oceniający brali pod uwagę oryginalność opracowania, przydatność w praktyce i możliwość wdrożenia. To już kolejna praca dyplomowa wyróżniona w tym prestiżowym konkursie. W ubiegłym roku akademickim również mieliśmy laureata. Nagrodzone prace zostały wykonane pod opieką dr Barbary Pilch-Pitery.

Konferencja odbyła się pod hasłem „Nowe możliwości, sprawdzone rozwiązania, wykwalifikowane kadry – TO MY!” Cieszymy się, że to właśnie nasi absolwenci potwierdzają skuteczność kształcenia na kierunku Technologia chemiczna, który jak widać zasadnie otrzymał certyfikat „Studia z przyszłością” jako ten, gdzie studentom przekazuje się aktualną, nowoczesną wiedzę i stwarza się możliwość uzyskania najwyższej jakości edukacji.

Uroczyste wręczenie nagrody (dyplomu oraz gratyfikacji pieniężnej) odbyło się podczas XI Konferencji Naukowo-Technicznej Polskiego Stowarzyszenia Korozyjnego „Współczesne technologie przeciwkorozyjne”, zorganizowanej w Rawie Mazowieckiej w dniach: 10-12 maja 2017 r. Absolwentka miała możliwość zaprezentowania wyników swojej pracy dyplomowej.

Zwyciężczyni gratulujemy a dr Barbarze Pilch-Piterze życzymy kolejnych sukcesów.