Strona: Studenci Wydziału Chemicznego na czołowych targach sektora przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie PLASTPOL 2017 / Wydział Chemiczny

2017-05-26

W dniu 25.05.2017 r. studenci Wydziału Chemicznego uczestniczyli w 21 edycji międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. W tej edycji wydarzenia udział wzięli wystawcy z 32 państw. Prestiż w branży oraz tytuł największej wystawy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej sprawiają, że targi są najlepszą okazją do poszerzenia wiedzy dotyczącej technologii przetwórstwa tworzy polimerowych. Podczas targów studenci mieli możliwość zapoznania się z nowinkami technologicznymi w dziedziny  wtrysku, wytłaczania, prasowania i wielu wielu innych. Uczestnictwo w tym wydarzeniu pozwoliło im także na poszerzenie wiedzy dotyczącej trendów w dziedzinie nowoczesnych tworzyw polimerowych oraz różnego rodzaju dodatków wzbogacających polimery. Nowoczesne polimery, jakie prezentują na targach PLASTPOL wystawcy, mają wiele zastosowań, a możliwości ich wielokrotnego użycia w procesach produkcyjnych prezentują firmy recyklingowe. Ponadto studenci zostali zaproszeni na prelekcję firmy Engel dotyczącą nowoczesnych rozwiązań dla smart factory, czyli  Inject 4.0, który jest podstawą inteligentnej produkcji i łączy w sobie zalety smart machine, smart production oraz smart service. Celem rozwiązania Inject 4.0, jest rozwój komunikacji ponadsystemowej oraz wykorzystanie pełnego potencjału produkcji wtryskowej.