Strona: Akcja „Drukujemy dla medyków!” / Wydział Chemiczny

Akcja „Drukujemy dla medyków!”

2020-03-25

Pasjonaci druku 3D, wśród nich doktorantka naszego Wydziału mgr inż. Dominika Czachor, łączą siły z Podkarpackim Centrum Innowacji, Stowarzyszeniem Informatyka Podkarpacka oraz HugeTECH i przystępują do produkcji przyłbic ochronnych, które nieodpłatnie przekażą podkarpackim szpitalom. To spontaniczna akcja wsparcia lekarzy i ratowników medycznych czyli tych, którzy znaleźli się na pierwszej linii walki z niewidzialnym wrogiem a którzy pracują w szpitalach w Rzeszowie i okolicach.

Organizatorzy akcji wiedzą jak to zrobić i posiadają zaplecze do uruchomienia produkcji. Potrzebują jednak środków na zakup materiałów m.in. filamentów PET-G i folii PET.

Produkcję przyłbic ochronnych dla szpitali z naszego regionu można wesprzeć finansowo przekazując wpłaty na konto:

Stowarzyszenie Informatyka Podkarpacka
Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów

Numer konta: 25 9162 0000 2001 0012 3767 0001
Tytuł przelewu „NA MATERIAŁY”

Dołączmy do akcji, zróbmy wszystko co w naszej mocy w walce z koronawirusem.