Strona: Oprogramowanie / Wydział Chemiczny

Oprogramowanie


ADINA


ANSYS


MATLAB


Oprogramowanie AUTODESK

Autodesk zapewnia darmowy dostęp do szerokiej gamy programów dla studentów, nauczycieli i instytucji edukacyjnych, między innymi: AutoCAD, Inventor, Maya, 3DS Max. 
Aby móc z nich korzystać należy:

  • utworzyć konto w serwisie Autodesk,
  • pobrać, zainstalować i aktywować wybrane programy.

Bez aktywacji programy będą działać przez 30 dni od pierwszego uruchomienia.


Oprogramowanie Microsoft

Wszyscy pracownicy i studenci Wydziału Chemicznego mogą korzystać bezpłatnie z oprogramowania firmy Microsoft w ramach subskrypcji Azure Dev Tools for Teaching. Oprogramowanie można pobierać samodzielnie z serwera Microsoft i instalować na prywatnych komputerach przy zastrzeżeniu wykorzystania go tylko do celów dydaktycznych i/lub naukowych.
Systemy operacyjne są produktami wspierającymi dla innych programów wykorzystywanych w dydaktyce i nauce. Oznacza to, że instalacja systemu operacyjnego musi wynikać z potrzeby zainstalowania produktów podstawowych np. MS Project, MS VisualStudio. Na komputerach korzystających z sytemu operacyjnego w ramach tej licencji nie można  instalować oprogramowania wykorzystywanego komercyjnie.

UWAGA: Dla komputerów służbowych wykorzystywanych w celach dydaktycznych i badawczych istnieją oddzielne pule kluczy licencyjnych, które udostępniane są przez administratora (kontakt na dole strony).

Logowanie

Dostęp do platformy znajdującej się pod adresem aka/ms/devtoolsforteaching odbywa się przy użyciu konta Microsoft utworzonego na bazie swojego adresu e-mail w domenie prz.edu.pl lub stud.prz.edu.pl.
Podczas pierwszego logowania następuje proces weryfikacji szkoły/uczelni na podstawie domeny adresu e-mail. Aby uniknąć problemów wszędzie gdzie jest to wymagane należy podać ten sam adres e-mail należący do domeny Politechniki Rzeszowskiej.

Rejestracja

Aby utworzyć konto Microsoft należy wejść na stronę my.visualstudio.com i postępować zgodnie z instrukcjami pamiętając by używać swojego adresu e-mail należącego do domeny Politechniki Rzeszowskiej. 


STATISTICA


Kontakt

Grzegorz Iwaszek
Wydział Chemiczny PRz
pokój: H240
e-mail: giwaszek@prz.edu.pl
tel: 17 865 1405