Strona: Aplikuj o stypendium naukowe w Niemczech / Wydział Chemiczny

Aplikuj o stypendium naukowe w Niemczech

2021-03-26

GFPS ogłasza rekrutację na stypendia dla Polaków w Niemczech w semestrze zimowym 2021/22.

W ramach stypendium GFPS oferuje:

• miesięczne stypendium w wys. 650 euro.
  • pomoc w znalezieniu miejsca w akademiku lub na kwaterze prywatnej.
  • udział w dwóch czterodniowych seminariach (na początku semestru seminarium „DNI MIAST” – integracyjno-powitalne, oraz pod koniec semestru seminarium „FORUM” – podsumowujące pobyt).
  • z chwilą immatrykulacji stypendyści GFPS stają się pełnoprawnymi studentami

Aplikować mogą:

• studenci studiów dziennych (do 26. roku życia) oraz doktoranci (do 30. roku życia) dowolnego kierunku
  • osoby posługujące się językiem niemieckim przynajmniej na poziomie B1
  • osoby zainteresowane przeprowadzeniem projektu badawczego, na wybrany temat (nie musi być związany z kierunkiem studiów)
  • osoby gotowe do aktywnego włączenia się w życie naukowe, kulturalne i towarzyskie wspólnoty akademickiej podczas studiów w Niemczech

Jak aplikować?

1. przygotuj plan projektu badawczego
  2. napisz list motywacyjny
  3. wypełnij wniosek oraz skompletuj wszystkie dokumenty
  4. wyślij swoją aplikację na adres komisja.stypendialna@gfps.pl

Wszystkie informacje na temat rekrutacji, wniosków oraz programu stypendialnego znaleźć można na stronie www.gfps.pl