Strona: „Bezpieczeństwo procesowe w Safiro Nutrition” - wykład praktyka / Wydział Chemiczny

„Bezpieczeństwo procesowe w Safiro Nutrition” - wykład praktyka

2024-01-02
, red.  Grzegorz Poplewski

Studenci IV roku studiów kierunku Inżynieria farmaceutyczna uczestniczyli w wykładzie pt. „Bezpieczeństwo procesowe w Safiro Nutrition”. Wykład został wygłoszony przez dr inż. Roberta Sitarza, dyrektora produkcji w firmie Safiro Nutrition, absolwenta naszego Wydziału.

W ramach wykładu studenci mieli możliwość poznania nowoczesnych rozwiązań z  zakresu bezpieczeństwa stosowanych w zakładzie produkcyjnym firmy Safiro Nutrition - jedynego producenta tauryny w Europie. Dr Sitarz omówił również wiele rozwiązań technicznych zastosowanych w procesie produkcyjnym. Studenci mieli okazję do zadawania pytań odnośnie interesujących ich szczegółów aparatury i innowacyjnej technologii produkcji tauryny.

Wykład odbył się w ramach projektu Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego – Działanie 4. Szkoła twórczego działania.