Strona: ChemHR - dołączyliśmy do programu Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego / Wydział Chemiczny

ChemHR - dołączyliśmy do programu Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego

2018-07-27

Organizatorem i inicjatorem Programu ChemHR jest Polska Izba Przemysłu Chemicznego, zrzeszająca i reprezentująca najważniejsze podmioty sektora chemicznego w Polsce. Program ma na celu przygotowanie studentów kierunków chemicznych do wejścia na rynek pracy w szeroko rozumianym przemyśle chemicznym, biotechnologicznym i pokrewnych a także umożliwienie lepszego dostosowania wiedzy i umiejętności studentów kierunków chemicznych i biotechnologicznych do potrzeb rynku pracy oraz umożliwienie zdobycia przez nich doświadczenia zawodowego jeszcze w trakcie studiów. Duże znaczenie ma również poprawa relacji pomiędzy nauką a przemysłem w obszarze kształcenia studentów a także wsparcie przedsiębiorstw i instytucji w pozyskiwaniu najlepszych kandydatów na pracowników z grona studentów Uczelni Partnerskich.

Świadomi możliwości jakie oferuje program ChemHR oraz oczekiwań stawianych naszym absolwentom dołączyliśmy do grona jednostek, które dzięki Polskiej Izbie Przemysłu Chemicznego będą mogły wzmocnić system kształcenia kadr dla przemysłu chemicznego poprzez organizację cyklu seminariów przemysłowych, których tematyka dotyczyć będzie zagadnień związanych z logistyką, dystrybucją, produkcją oraz handlem chemikaliami, a także zakupem podstawowych surowców produkcyjnych, energetyką, bezpieczeństwem pracy i bezpieczeństwem procesowym oraz ochroną środowiska, innowacyjnością i społeczną odpowiedzialnością biznesu. Wykładowcami seminariów będą doświadczeni specjaliści zatrudnieni w największych spółkach sektora chemicznego.

Studenci uczestniczący w projektach unijnych PO WER wiedzą, że bezpośredni kontakt z przedsiębiorcami to możliwość zdobycia cennej wiedzy wynikającej z praktyki i doświadczenia pracowników. Teraz pojawia się kolejna szansa dla naszych studentów na poznanie realiów pracy w przedsiębiorstwach sektora chemicznego w Polsce a także na nawiązanie kontaktu z potencjalnym pracodawcą. Dodatkowo program ChemHR umożliwia rozszerzenie oferty praktyk i staży studenckich a to ważne w kontekście realizacji projektów PO WER, których celem jest zdobycie przez studentów praktycznego doświadczenia poprzez realizację płatnych staży wakacyjnych.

Liczymy do dobrą i owocną współpracę.