Strona: „Daj się zrekrutować” – zajęcia warsztatowe z pracownikami Polskiej Spółki Gazownictwa / Wydział Chemiczny

2018-06-15

Dzięki uprzejmości Polskiej Spółki Gazownictwa, studenci Wydziału Chemicznego mieli możliwość uczestniczenia w szkoleniu „Daj się zrekrutować”. Pracownicy Departamentu Zarządzania Zasobami Ludzkimi przygotowali warsztaty podczas, których można było poznać własne mocne strony, dowiedzieć się o sposobach komunikacji werbalnej i niewerbalnej, przećwiczyć techniki radzenia sobie ze stresem. Pracownicy Spółki zwrócili uwagę studentów na kluczowe aspekty niezbędne do przygotowania CV, a także istotne podczas autoprezentacji w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Studenci mogli również przetrenować indywidualne rozmowy kwalifikacyjne z pracownikami Wydziału Rekrutacji.

Było to bardzo ważne doświadczenie, szczególnie cenne wobec faktu, że niebawem studenci ukończą kształcenie i wkroczą na rynek pracy a wiąże się to z wieloma wyzwaniami.

Dziękujemy pracownikom Polskiej Spółki Gazownictwa za czas poświęcony na przygotowanie warsztatów i ich realizację. Było to z pewnością duże wyzwanie ze względu na zaangażowanie znacznych sił i środków. Nie ulega wątpliwości, że praca trenerów wpłynie na osobiste sukcesy naszych studentów, którzy zdobywając pierwszą pracę zrobią najważniejszy krok na drodze własnej kariery. Szkolenie odbyło się w ramach współpracy jaką Politechnika Rzeszowska nawiązała z PSG w związku z planami utworzenia przez spółkę Centrum Badań i Rozwoju, które będzie ulokowane w Rzeszowie. Celem działania Centrum będzie wspieranie projektów naukowych dotyczących m.in. nowych materiałów i technologii w gazownictwie a także bezpieczeństwa eksploatacji sieci gazowych.