Strona: Dni Otwarte na Wydziale Chemicznym / Wydział Chemiczny

Dni Otwarte na Wydziale Chemicznym

2017-03-30

W dniu 30 marca 2017 r.,  w ramach Dni Otwartych na Politechnice Rzeszowskiej odwiedzili nas uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy mieli możliwość zwiedzenia naszego Wydziału. Mogli oni uczestniczyć również w wykładach prowadzonych m.in.  przez dr inż. Joannę Nizioł „Związki chemiczne w kosmetykach” i dr  Barbarę Pilch-Piterę „Baw się z nami kolorami - vademecum wiedzy o farbach i lakierach” oraz uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych przez firmę Sylveco, związaną z rynkiem kosmetyków naturalnych.

Jak zawsze w pomoc aktywnie włączyli się studenci z Kół Naukowych „Esprit” i „Insert” a także Samorząd Studencki. Na stoisku Wydziału Chemicznego uczniowie mogli zapoznać się z oferta dydaktyczną Wydziału Chemiczne a także zobaczyć namiastkę tego czym zajmują się pracownicy Wydziału.  Największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy chemiczne Koła Naukowego „Esprit” oraz stanowisko Koła „Insert”.

W dniu 31 marca 2017 r. czeka nas ciąg dalszy Dni Otwartych w godz. 16:00 – 22:00 III Nocne Spotkania z Nauką .

O wydarzeniu informowały także media: