Strona: Dr Monika Flejszar / Wydział Chemiczny

2023-11-30
, red.  Paweł Chmielarz
Dr Monika Flejszar

W dniu 29 listopada br. mgr Monika Flejszar z Katedry Chemii Fizycznej i członkini grupy badawczej Chmielarz Research Group obroniła pracę doktorską pt: „Synteza szczotek polimerowych z powierzchni organicznych oraz nieorganicznych z wykorzystaniem polimeryzacji rodnikowej z odwracalną dezaktywacją”.
W swojej rozprawie Pani Doktor zaprezentowała cykl prac stanowiący niejako przewodnik po inspirowanych zasadami „zielonej chemii” ścieżkach syntezy materiałów hybrydowych o pożądanych właściwościach fizykochemicznych. Mając na uwadze uproszczenie procedury syntetycznej oraz ograniczenie jej toksyczności, w pracy zaproponowano szereg metod, które z powodzeniem mogą stanowić trwałą alternatywę dla obecnych rozwiązań technologicznych stosowanych w przemyśle tworzyw sztucznych.

Praca zrealizowana została pod opieką promotorską prof. dr hab. inż. Pawła Chmielarza, kierownika Katedry Chemii Fizycznej. Recenzentami niniejszej rozprawy byli: prof. dr hab. inż. Krystyna Czaja (Wydział Chemii, Uniwersytet Opolski), prof. dr hab. inż. Zbigniew Florjańczyk (Wydział Chemiczny, Politechnika Warszawska) oraz dr hab. inż. Joanna Ortyl, prof. PK (Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej, Politechnika Krakowska).

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !