Aktualności

Dzień Współpracy Europejskiej na Wydziale Chemicznym

16-09-2019 r.

          W ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 w dniach 11-14 września 2019 r. miał miejsce finał międzynarodowego konkursu dla młodzieży pod nazwą „Kierunek Przyszłość". 

Celem konkursu była prezentacja potencjału i możliwości młodzieży mieszkającej w obszarze przygranicznym jako drogi do lepszej przyszłości.

W wydarzeniu (zorganizowanym z okazji Dnia Współpracy Europejskiej 2019 wzięło udział ponad stu uczniów z Polski, Białorusi i Ukrainy, a większość finałowych wydarzeń odbyła się na terenie kampusu Politechniki Rzeszowskiej.

                Finaliści współpracowali w mieszanych, międzynarodowych zespołach transgranicznych w wielu obszarach tematycznych, mając okazję pokazać swoją kreatywność, wiedzę i umiejętności. Młodzi ludzie brali udział m.in. w grze terenowej, której celem było zapoznanie finalistów z kampusem Politechniki Rzeszowskiej. Na Wydziale Chemicznym uczniowie musieli zmierzyć się z zadaniem „Decoction of red cabbage as a natural pH indicator”.

Koordynacją wydarzenia zajął się Oddział Współpracy Transgranicznej PL-BY-UA 2014-2020 w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie we współpracy z Działem Współpracy Międzynarodowej Politechniki Rzeszowskiej.

Powrót do listy aktualności