Strona: „Dziewczyny na Politechniki! Dziewczyny do ścisłych” / Wydział Chemiczny

„Dziewczyny na Politechniki! Dziewczyny do ścisłych”

2021-04-22
, red.  DGCz

W dniu 22 kwietnia  2021 r.  asystentka w Katedrze Materiałów Polimerowych mgr inż. Katarzyna Bulanda wzięła  udział w akcji promocyjnej kierowanej do licealistek z całej Polski zorganizowanej w formule on-line.

Doktorantka przeprowadziła warsztat „Hybrydowe materiały polimerowe stosowane w technologii szybkiego prototypowania”.

„Dziewczyny na Politechniki! Dziewczyny do ścisłych”  to największy projekt prowadzony przez Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych i Fundację Edukacyjną Perspektywy udział w ogólnopolskim projekcie promującym kierunki techniczne, inżynierskie i ścisłe wśród młodych kobiet w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej.

W tegorocznej, czternastej już edycji wydarzenia, które odbywa się pod hasłem „Kierunki Przyszłości 2021” uczestniczy rekordowa liczba aż 20 uczelni z całej Polski, w tym Politechnika Rzeszowska.

W ramach wydarzenia odbyły się moduły: kierunki przyszłości, strefa warsztatowa, kierunkowskaz kariery, Akademia Edukatorów, strefa mentoringowa i strefa kariery (wirtualne stoiska uczelni).

Podczas wydarzenia przedstawiciele uczelni oczekiwali w gotowości na pytania dotyczące rekrutacji i kierunków studiów oferowanych przez uczelnię.