Strona: Echa Dnia Otwartego na Wydziale Chemicznym / Wydział Chemiczny

Echa Dnia Otwartego na Wydziale Chemicznym

2024-03-22
, red.  DGCz, MJ

Dzień Otwarty zgromadził tłumy uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy stoją przed wyborem odpowiednich dla siebie studiów.

Była to także doskonała okazja do poznania oferty edukacyjnej i zaplecza dydaktycznego WCh, a także przekonania się, że nauki ścisłe mają przyszłość.

Podczas wydarzenia uczniowie mogli odwiedzić strefę wystawienniczą Politechniki Rzeszowskiej, w której zostały zaprezentowane wszystkie wydziały naszej uczelni, w tym Wydział Chemiczny,  mieli również możliwość wysłuchania interesujących wykładów i uczestnictwa w warsztatach i widowiskowych pokazach przygotowanych m. in. przez Koło Naukowe Studentów Chemii „ESPRIT”.

W holu Wydziału Chemicznego studenci Kół Naukowych i Samorządu Studenckiego przygotowali stoiska, przy których oczekiwali na uczniów, gotowi zapoznać Ich ze swoją pracą, studiami, kierunkami kształcenia na WCh oraz udzielić informacji na temat praktycznej strony życia studenckiego. 

Swoją ofertę zaprezentowały Koła Naukowe:

  • Biotechnologów „INSERT”,
  • Inżynierii Chemicznej i Farmaceutycznej „IPSUM”,
  • Modelowania Biomolekularnego „Ab Initio”,
  • "PRzeTwórcy",
  • „PRzy Piwie”

Po zapoznaniu z ofertą stoisk uczniowie mogli zwiedzić laboratoria Wydział Chemicznego, w których oczekiwali na Nich wykładowcy (gotowi do odpowiedzi na wszystkie zadane przez uczniów pytania).

Liczymy na to, iż oferta Wydziału zaciekawiła Uczniów i wkrótce dołączą Oni do studentów Wydziału Chemicznego...

 

Powrót do listy aktualności