Strona: "Hodowle ludzkich komórek - narządzie do badań biotechnologicznych" / Wydział Chemiczny

"Hodowle ludzkich komórek - narządzie do badań biotechnologicznych"

2021-04-26
, red.  Dorota Głowacz-Czerwonka

W dniu 26 kwietnia br. odbyło się kolejne spotkanie z wyjątkowego cyklu „Warsztaty dla szkół średnich”. Wydarzenie w formule on-line pod tytułem "Hodowle ludzkich komórek - narządzie do badań biotechnologicznych".

Podczas pokazów uczniowie mieli możliwość zapoznania się z tematyką obrazującą hodowle   ludzkich komórek, sposoby ich pozyskania, omówiono linie komórkowe, które zaprezentowano na przykładzie komórek nowotworowych, m. in. glejaka. Przedstawiono również film obrazujący eksperyment biotechnologiczny.

Prezentacja przedstawiona przez młodych pasjonatów nauki w bardzo przystępny sposób.

Opiekunem Koła Biotechnologów „INSERT” jest dr, prof. PRz Łukasz Uram.

Dziękujemy za bardzo liczny udział w  wydarzeniu i zapraszamy na kolejne warsztaty  z Kolami Naukowymi.