Strona: Klasa politechniczna w IV LO w Rzeszowie / Wydział Chemiczny

Klasa politechniczna w IV LO w Rzeszowie

2017-03-06

W dniu 2 marca br. została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Politechniką Rzeszowską a IV Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie, w ramach której Politechnika objęła patronatem honorowym klasę o profilu matematyczno-fizyczno-chemicznym, zwaną dalej klasą politechniczną.

W spotkaniu uczestniczyli rektor PRz prof. Tadeusz Markowski, dyrektor IV LO w Rzeszowie mgr Danuta Stępień, prorektor ds. nauki prof. Grzegorz Budzik, prorektor ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką prof. PRz Mariusz Oleksy oraz dziekan WCh prof. Dorota Antos i dziekan WMiFS prof. PRz Iwona Włoch - przedstawiciele jednostek, które będą współpracować z rzeszowskim liceum.

W ramach patronatu honorowego Politechnika Rzeszowska będzie organizować dodatkowe zajęcia przeprowadzone na terenie Politechniki lub IV LO przez pracowników naukowo-dydaktycznych PRz, umożliwi uczniom w/w klasy zaangażowanie w prace Kół Naukowych działających na PRz, obejmie opieką naukową zdolnych uczniów klasy politechnicznej.

Opiekę merytoryczną nad objętą patronatem honorowym klasą politechniczną sprawować będą Wydział Chemiczny i Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej.

Szkoła objęta patronatem honorowym zobowiązała się do:

1. przyjęcia do klasy kandydatów, którzy osiągnęli bardzo dobre i dobre wyniki w zakresie przedmiotów takich jak: matematyka, chemia, fizyka,
  2. podjęcia wszelkich starań mających na celu zagwarantowanie wysokiego poziomu kształcenia oraz prestiżu stworzonej klasy politechnicznej,
  3. dokonania, zmian w programie nauczania wybranych przedmiotów (matematyki, chemii, fizyki) celem uwzględnienia w możliwie jak największym wymiarze sugestii płynących ze strony Politechniki.

Umowa PRz z IV LO umożliwi także prowadzenie na terenie liceum akcji promocyjnych i zorganizowanie Punktu Informacyjnego Politechniki Rzeszowskiej.

O wydarzeniu informowały także media: