Strona: Koła Naukowe WCh …i sukces Pikniku Nauki i Techniki MOC ODKRYWCÓW / Wydział Chemiczny

Koła Naukowe WCh …i sukces Pikniku Nauki i Techniki MOC ODKRYWCÓW

2021-09-27
, red.  DGCz, fot. BM, red.

Stoiska przygotowane przez reprezentantów Kół Naukowych „ESPRIT” i „PRzeTwórcy” gromadziły  nieustannie  tłumy zainteresowanych …

Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki MOC Odkrywców to plenerowa forma popularyzacji nauki i techniki dla małych i dużych Odkrywców. Jest to  jedyne w skali ogólnopolskiej przedsięwzięcie popularnonaukowe, które łączy interaktywną edukację naukowo techniczną z upowszechnianiem szeroko rozumianej nauki, kultury i sztuki.

 Podczas Pikniku nastąpiło (nawiązujące do Jubileuszu 70-lecia Politechniki Rzeszowskiej) uroczyste wmurowanie kapsuły czasu, w której umieszczono przedmioty upamiętniające obecne czasy. Jej otwarcie przez następne pokolenia planowane jest w 2091 r., czyli za 70 lat.

Podczas Mocy Odkrywców na terenie Politechniki Rzeszowskiej odbyły się interaktywne pokazy i warsztaty z fizyki, chemii, robotyki, awioniki, informatyki, inżynierii środowiska i biotechnologii, pokazy transformatorów Tesli, a także widowiskowe pojedynki średniowiecznych wojów i koncert muzyki elektronicznej. Zostały przygotowane cztery główne strefy tematyczne: Pasaż Techniki, Pasaż Nauki, Pasaż Kultury i Sztuki oraz Skwer Historii.

W obrębie stref oraz w miejscach towarzyszących swój dorobek i pasje zaprezentowały Koła Naukowe Politechniki Rzeszowskiej, w tym reprezentujące Wydział Chemiczny Koła Naukowe „ESPRIT” i ”PRzeTwórcy” pod opieką odpowiednio: prof. dr hab. inż. Wiktora Bukowskiego i dr inż. Rafała Oliwy prof. PRz.

Powrót do listy aktualności