Strona: Konkurs na stanowisko doktorant/stypendysta w projekcie SONATA BIS 12 / Wydział Chemiczny

Konkurs na stanowisko doktorant/stypendysta w projekcie SONATA BIS 12

2023-06-29
, red.  Joanna Nizioł

Konkurs na stanowisko doktorant/stypendysta w projekcie SONATA BIS 12

Wymagania:

Do konkursu może przystąpić osoba spełniająca następujące wymagania:

1. Posiadać dyplom ukończenia studiów drugiego stopnia (magisterskich) na kierunku biotechnologia lub pokrewnych.
  1. Być uczestnikiem Szkoły Doktorskiej Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza (bądź spełniać warunki przyjęcia do Szkoły Doktorskiej w tym złożyć niezbędne dokumenty potrzebne do rekrutacji).
  2. Posiadać doświadczenie w analizie związków małocząsteczkowych metodą spektrometrii mas.
  3. Posiadać teoretyczną znajomość nowoczesnych technik spektrometrii mas.
  4. Posiadać dobrą znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (najlepiej potwierdzona certyfikatem minimum na poziomie B2).
  5. Posiadać udokumentowany dorobek naukowy w zakresie zastosowania metod spektroskopowych i spektrometrii mas (publikacje w  międzynarodowych, anglojęzycznych recenzowanych czasopismach naukowych, udział w konferencjach, udział w projektach badawczych, staże naukowe).
  6. Posiadać zdolność projektowania, wykonywania i oceny eksperymentów badawczych.
  7. Posiadać silną motywacja do pracy naukowej, samodzielność, kreatywność, dyspozycyjność, umiejętność pracy w zespole, postawa proaktywna, gotowość do ciągłego doskonalenia się i rozwoju naukowego.

Opis zadań:

Stypendysta będzie brał udział w pracach badawczych związanych z realizacją projektu SONATA BIS 12  „System do obrazowania spektrometrią mas w trzech wymiarach (3D MSI)” (UMO-2022/46/E/ST4/00016) kierowanego przez dr hab. Joannę Nizioł, prof. PRz.

Do obowiązków stypendysty należeć będzie:

• Pomoc w projektowaniu, budowaniu, testowaniu i optymalizacji zaplanowanego do zbudowania w projekcie systemu do obrazowania za pomocą spektrometrii mas w trzech wymiarach (3D MSI), w tym analiza procesu ablacji oraz przygotowanie profili pracy dla instrumentu.
  • Przygotowanie próbek do analizy 2D/3D MSI;
  • Obrazowanie 3D/2D MSI materiału biologicznego
  • Dokumentacja oraz analiza danych eksperymentalnych
  • Pełne zaangażowanie w realizację projektu
  • Pomoc w przygotowaniu wstępnych wersji publikacji naukowych
  • Wywiązywanie się z obowiązków wynikających z uczestnictwa w Szkole Doktorskiej
  • Przygotowanie manuskryptu pracy doktorskiej

Typ konkursu NCN: SONATA BIS - ST

Termin składania ofert2 września 2023 r., godz. 23:59

Forma składania ofert: elektroniczna (e-mail: jniziol@prz.edu.pl)

Warunki zatrudnienia:

Doktorant otrzymywać będzie stypendium doktoranckie ze środków Narodowego Centrum Nauki na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1668 z późn. zm.) oraz na podstawie Regulaminu przyznawania środków na realizację zadań finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki w zakresie projektów badawczych. Doktorant będzie otrzymywać stypendium doktoranckie ze środków Narodowego Centrum Nauki, tj. z budżetu przewidzianego w projekcie na wynagrodzenie zgodnie z Regulaminem konkursu SONATA BIS 12 w wysokości: 5000 PLN (brutto miesięcznie) przez pierwsze 36 miesięcy. Warunkiem otrzymania tego stypendium jest pozytywna rekrutacja do Szkoły Doktorskiej. Doktorant w okresie otrzymywania stypendium ze środków Narodowego Centrum Nauki nie będzie uzyskiwał dodatkowego wynagrodzenia w ramach stypendium ze Szkoły Doktorskiej.

Rozpoczęcie pracy w projekcie: 01.10.2023

Wykaz wymaganych dokumentów (format PDF):

1. CV.
  2. List motywacyjny.
  3. Kopia dyplomu ukończenia studiów magisterskich.
  4. Zaświadczenie potwierdzające status doktoranta w Szkole Doktorskiej lub oświadczenie o zamiarze przystąpienia do Szkoły Doktorskiej
  5. Wykaz publikacji,
  6. Informacje o innych osiągnięciach naukowych (udział w projektach badawczych, konferencjach, stypendia i inne osiągnięcia)
  7. Klauzula dotycząca informacji o przetwarzaniu danych osobowych

Procedura i termin przyjmowania zgłoszeń:

• Dokumenty należy składać w formie elektronicznej na adres: jniziol@prz.edu.pl W tytule wiadomości należy umieścić „SONATA BIS 12 – Stypendysta (doktorant)”.
  • Komisja konkursowa zastrzega sobie prawo do kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.
  • Kandydaci, spełniający wymogi formalne oraz wymagania projektu, zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną.
  • Szczegółowe informacje odnośnie rozmowy kwalifikacyjnej zostaną przesłane zaproszonym kandydatom pocztą elektroniczną.
  • Data rozstrzygnięcia konkursu: 16.09.2023 r.
  • Od decyzji wydanej przez Komisję Stypendialną nie przysługuje odwołanie.

Prosimy o zamieszczenie w przesłanej dokumentacji następującej klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w ofercie stypendialnej dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z Ustawą z 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz.U. nr 133 poz. 883".

Szczegółowe informacje dotyczące tematyki projektu kandydaci mogą uzyskać bezpośrednio od kierownika projektu (dr hab. Joanna Nizioł, prof. PRz) drogą mailową pod adresem, jniziol@prz.edu.pl