Strona: Międzynarodowy konkurs dla studentów lub doktorantów z obszaru chemii / Wydział Chemiczny

Międzynarodowy konkurs dla studentów lub doktorantów z obszaru chemii

2022-04-05

Z okazji 50-lecia istnienia Cefic (Europejska Rada Przemysłu Chemicznego) ogłosił konkurs dla studentów lub doktorantów z obszaru chemii.

Jeśli:

• jesteś studentem lub doktorantem kierunku o profilu chemicznym (biotechnologicznym) lub inżynierii chemicznej;
  • realizujesz prace badawcze i naukowe, a dodatkowo możesz pochwalić się osiągnięciami naukowymi (udział w publikacjach, patentach, projektach);
  • podchodzisz z pasją i energią do tworzenia rozwiązań dla rozwoju przyszłości przemysłu chemicznego, zwłaszcza pod kątem osiągnięcia neutralności klimatycznej;
  • masz mniej niż 35 lat;
  • dysponujesz możliwością zaangażowania się we wspólny projekt laureatów konkursu,

przyślij krótki film prezentujący Ciebie i Twoją działalność badawczo-naukową wraz z krótkim opisem oraz CV zawierającym wykaz ewentualnych realizowanych projektów, publikacji naukowych i innych osiągnięć. Wszystkie materiały muszą zostać przygotowane w języku angielskim. Kandydat musi również dołączyć wypełnione i podpisane oświadczenie przesłane w załączeniu.

Laureaci konkursu zostaną zaproszeni do Brukseli na kolację 30 maja br. w gronie wybitnych naukowców, laureatów Nagrody Nobla i przedstawicieli Cefic. Wszelkie koszty związane z kolacją, noclegiem i transportem pokrywa Cefic.

Ponadto, laureaci wezmą udział w realizacji wspólnego projektu (lipiec-październik 2022), który zaprezentują podczas Tygodnia Konwencji Chemicznej (październik br.).

Zgłoszenia należy dokonać do końca dnia 17 kwietnia br. – drogą mailową na adres media@pipc.org.pl

Wyboru kandydata, który zostanie zgłoszony do Cefic dokona komisja konkursowa powołana w PIPC w związku z konkursem.

Zachęcamy do udziału

logosy.jpg