Strona: Międzywydziałowe studia na kierunku BIOGOSPODARKA / Wydział Chemiczny

Międzywydziałowe studia na kierunku BIOGOSPODARKA

2018-04-13

biogospodarka_fb_1200x628.png

W dniu 12 kwietnia 2018 r. zostało podpisane porozumienie określające zasady prowadzenia pierwszego w Politechnice Rzeszowskiej, międzywydziałowego kierunku studiów BIOGOSPODARKA. Podpisanie tej umowy daje początek nowej, do tej pory w naszej uczelni nie praktykowanej a nowoczesnej formy studiów, szczególnie atrakcyjnej dla kandydatów o szerokich zainteresowaniach, którzy chcą studiować poza tradycyjnym systemem, ograniczonym do jednej dyscypliny akademickiej. Taki rodzaj studiów zapewni bardziej wszechstronne przygotowanie do zawodu, co w znacznym stopniu zwiększy szanse znalezienia interesującego miejsca na zmieniającym się rynku pracy. Biogospodarka to interdyscyplinarny kierunek łączący elementy nauk technicznych i ekonomicznych, który będzie realizowany z wykorzystaniem potencjału naukowego i dydaktycznego aż trzech wydziałów uczelni tzn. Wydziału Budownictwa Inżynierii Środowiska i Architektury, Wydziału Chemicznego oraz Wydziału Zarządzania. Studia są odpowiedzią na wzrastające zapotrzebowanie na ekspertów z zakresu nowych uregulowań i procesów dotyczących przetwarzania bioproduktów w gospodarce. Program kształcenia obejmuje aktualną wiedzę inżynierską oraz najnowsze rozwiązania technologiczne i osiągnięcia naukowe związane z biogospodarką z uwzględnieniem uregulowań prawnych i podstaw ekonomii i logistyki bioproduktów.

Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się na https://rekrutacja.prz.edu.pl/.

Zajęcia na nowym kierunku zaczną się już w październiku br.

Zachęcamy do podjęcia studiów!!