Strona: Nocne Spotkania z Nauką - fascynująca zabawa dla wszystkich! / Wydział Chemiczny

Nocne Spotkania z Nauką - fascynująca zabawa dla wszystkich!

2024-10-15

W miniony piątek gościliśmy na Wydziale szeroką gamę fascynatów nauki. Nocne Spotkania z Nauką  zgromadziły nie tylko dorosłych mieszkańców Rzeszowa, ale także i przede wszystkim dzieci, które mogły skorzystać z licznych, zróżnicowanych atrakcji.

Studenci, doktoranci i pracownicy wydziału po raz kolejny pokazali, że nauka może być pasjonująca i dostępna dla każdego. Wspólnymi siłami przygotowali inspirujące pokazy, warsztaty i interaktywne eksperymenty, które przyciągnęły uwagę zarówno najmłodszych, jak i dorosłych. Młodzi i bardziej doświadczeni naukowcy z zaangażowaniem dzielili się swoją wiedzą i pasją, a ich entuzjazm był zaraźliwy!

Program wydarzenia obfitował w atrakcje – od pokazów chemicznych, przez fascynujące doświadczenia fizyczne, po warsztaty dla dzieci, które z ogromną radością mogły samodzielnie przeprowadzać eksperymenty. Dzięki temu każdy znalazł coś dla siebie.

Serdeczne gratulacje dla całego zespołu zaangażowanego w wykreowanie magicznej atmosfery, który nie tylko stworzył wspaniałe warunki do nauki i zabawy, ale także zbudował most pomiędzy nauką a lokalną społecznością. Nocne Spotkania z Nauką z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczestników!