Strona: Oficjalna inauguracja działalności Koła Naukowego „PRzeTwórcy” / Wydział Chemiczny

Oficjalna inauguracja działalności Koła Naukowego „PRzeTwórcy”

2021-06-09
, red.  DGCz, fot. BM

W dniu 8  czerwca  br. swoją działalność oficjalnie rozpoczęło Koło Naukowe „PRzeTwórcy”.  Działa ono pod patronatem firm z branży przetwórczej, a jego Opiekunem jest dr inż. Rafał Oliwa, prof. PRz.

Koło działa przy Katedrze Kompozytów Polimerowych na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej.

W inauguracji uczestniczyli przedstawiciele Władz Uczelni i Wydziału: prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp - Prorektor  ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem, prof. dr hab. inż. Dorota Antos – Dziekan WCh i dr inż. Dorota Głowacz-Czerwonka, prof. PRz – Prodziekan ds. współpracy z otoczeniem, a także prof. dr hab. inż. Mariusz Oleksy – Kierownik Katedry Kompozytów Polimerowych, prof. dr hab.  inż. Grzegorz Budzik - Kierownik Katedry Konstrukcji Maszyn,  dr inż. Rafał  Oliwa, prof. PRz - Opiekun Koła „PRzeTwórcy, doktoranci z Katedry Kompozytów Polimerowych oraz  studenci – członkowie Koła.

Wśród gości honorowych znaleźli się Prezesi firm reprezentujących branżę przetwórczą:  Tadeusz Sanocki – Prezes Zarządu Grupy SPLAST,   Marek Kyc – Prezes Zarządu Polimarky Sp. z o.o.,  Zbigniew Mendelowski – Prezes Zarządu Rymatex Sp. z o.o. oraz Robert Szałajko – Członek Zarządu Rymatex Sp. z o.o.

Firma  SPLAST specjalizuje się w przetwórstwie metodą wtrysku technicznych tworzyw sztucznych dla branży: motoryzacyjnej, elektronicznej, AGD, kosmetycznej, meblarskiej. SPLAST to również czołowy polski i europejski producent profesjonalnego sprzętu ręcznego do utrzymywania czystości.

Firma Polimarky jest polskim producentem  szerokiej gamy modyfikowanych tworzyw sztucznych przeznaczonych do wytłaczania i formowania wtryskowego oraz systemów instalacyjnych. Specjalizuje się w produkcji granulatów z tworzyw sztucznych, systemów instalacyjnych oraz bezhalogenowych mieszanek kablowych, wzmacnianiu tworzyw sztucznych, napełnianiu tworzyw sztucznych, uszalchetnianiu tworzyw sztucznych.

Firma Rymatex Sp. z o.o. specjalizuje się w produkcji: tkanin i matotkanin technicznych z rowingów szklanych, tkanin węglowych, siatek z włókna szklanego bez powleczenia, siatek z włókna szklanego powleczonych żywicą fenolowo-formaldehydową, krążków z włókna szklanego powleczonych żywicą fenolowo-formaldehydową, podkładów pod lamelki.

Na nazwę Koła został ogłoszony konkurs, a jego zwyciężczynią została Pani Katarzyna Korona, studentka kierunków Technologia Chemiczna i Inżynieria Farmaceutyczna. Fundatorem nagrody była firma Rymatex.

Nadal trwa konkurs na logo Koła Naukowego „PRzeTwórcy”.  Nagrodę ufundowali Prezesi firm SPLAST i Polimarky.

Zapraszamy  do udziału ….  Nagroda czeka ….