Strona: Organizacja kształcenia w styczniu 2021 / Wydział Chemiczny

Organizacja kształcenia w styczniu 2021

2020-12-12
, red.  Joanna Wojturska

Mając na uwadze aktualną sytuację epidemiczną Rektor Politechniki Rzeszowskiej podjął decyzję o przedłużeniu okresu realizacji zajęć w trybie zdalnym do 1 lutego 2021 r.

Utrzymana jest możliwość prowadzenia konsultacji oraz badań niezbędnych do realizacji prac dyplomowych.

Za zgodą Dziekana Wydziału Chemicznego stacjonarnie będą realizowane wybrane zajęcia laboratoryjne, które nie mogą zostać zrealizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia zdalnego. Szczegółowe informacje zostaną przedstawione studentom przez koordynatorów przedmiotów.

W przypadku egzaminów i zaliczeń końcowych zaleca się przeprowadzenie weryfikacji efektów uczenia się w trybie zdalnym. O sposobie przeprowadzenia zaliczenia lub egzaminu decyduje nauczyciel w porozumieniu ze studentami.

W przypadku decyzji o przeprowadzeniu egzaminu/zaliczenia na terenie uczelni należy o tym powiadomić Dziekana i przestrzegać zasad reżimu sanitarnego tzn.:

• w sali egzaminacyjnej może przebywać tylko określona liczba osób – dopuszczalna liczba studentów w salach dydaktycznych wydziału wynosi: H1 (40 osób), H11 (20 osób), H12 (14 osób), H13 (14 osób), H21 (40 osób), H22 (20 osób), H23 (20 osób), H02 (40 osób), H03 (14 osób)
  • należy dokonać rezerwacji sali w systemie SRS – tylko rezerwacja potwierdzona przez osobę odpowiedzialną za pomieszczenie jest obowiązująca,
  • należy przedsięwziąć kroki uniemożliwiające grupowanie się studentów przed wejściem do sali np. poprzez ustalenie interwału czasowego w którym studenci będą zajmować miejsca w sali,
  • studenci powinni być zaopatrzeni we własne środki piśmiennicze i ewentualnie wymagane pomoce (kalkulatory itp.) - nie przewiduje się udostępniania żadnych materiałów wspólnych,
  • prace egzaminacyjne pisemne, powinny zostać zbierane do pojemnika, dezynfekowane lub poddane kwarantannie (min. 24 h).