Strona: Pierwsza edycja próbnej matury z chemii już za nami … / Wydział Chemiczny

Pierwsza edycja próbnej matury z chemii już za nami …

2019-03-05

W sobotę 2 marca 2019 r. uczniowie podkarpackich szkół średnich wzięli udział w próbnym egzaminie maturalnym z chemii w gościnnych murach Politechniki Rzeszowskiej. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Wydział Chemiczny PRz i Nowoczesną Szkołę Chemii „Molecool” z siedzibą w Rzeszowie.

Do próbnej matury przystąpiło ok. 160 uczniów, a wszystko odbyło się zgodnie z procedurą maturalną: czas (18o min.), zalakowane arkusze pytań, samodzielność pracy i  oczywiście zakodowane nazwiska (każdy uczeń podczas rejestracji otrzymywał kod).

Zgromadzonych licznie uczniów (być może przyszłych studentów Wydziału Chemicznego) powitała (w imieniu Władz Wydziału) dr inż. Dorota Głowacz-Czerwonka – Prodziekan ds. Ogólnych.

Następnie maturzystów pochłonęły zadania z przygotowanego arkusza maturalnego. Wyniki matury zostaną opublikowane na stronie www.molecool.pl  Rozwiązania zadań będzie można znaleźć na profilu https://www.facebook.com/szkolamolecool/.

Dziękujemy, za tak liczny udział w tym wydarzeniu….