Strona: Pierwsze certyfikaty EUR-ACE® LABEL rozdane / Wydział Chemiczny

Pierwsze certyfikaty EUR-ACE® LABEL rozdane

2023-06-23
, red.  Joanna Wojturska

Dzięki temu, że kierunki technologia chemiczna oraz inżynieria chemiczna i procesowa z sukcesem przeszły akredytację dokonaną przez Komisję Akredytacyjną Uczelni Technicznych i uzyskały międzynarodowy certyfikat jakości EUR-ACE® LABEL, absolwenci tych kierunków, oprócz dyplomu ukończenia studiów będą otrzymywać indywidualne certyfikaty potwierdzające uzyskanie tytułu zawodowego na akredytowanym kierunku.

W dniu dzisiejszym pierwsze Absolwentki, w tym roku akademickim, z sukcesem złożyły egzamin dyplomowy, uzyskały tytuł zawodowy magistra inżyniera i odebrały certyfikaty potwierdzające ukończenie studiów na akredytowanym kierunku.

Serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki za wszystkich, którzy właśnie przygotowują się do swoich egzaminów dyplomowych.

Znak jakości: EUR-ACE® LABEL jest rozpoznawalny we wszystkich krajach europejskich, ponieważ opiera się na ujednoliconych, wspólnych dla wszystkich standardach mierzących efektywność studiów technicznych. Fakt przyznania tych certyfikatom dwóm kierunkom studiów prowadzonych przez Wydział Chemiczny jest potwierdzeniem wysokiego poziomu kształcenia oraz zgodności z przyjętymi w Europie normami i zasadami.

EUR-ACE® Label to system akredytacji stworzonej przez European Network for Engineering Accreditation (ENAEE), która zrzesza wiele europejskich organizacji zajmujących się kształceniem inżynierów, takich jak: Engineering Council (EngC), Commission des Titres d’Ingénieur (CTI), Féderation Européenne d’Associations Nationales d’Ingenieurs (FEANI), Sociéte Européenne pour la Formation des Ingénieurs (SEFI) czy The International Society for Engineering Education (IGIP).