Strona: Pierwsze seminarium w ramach programu Chem HR / Wydział Chemiczny

Pierwsze seminarium w ramach programu Chem HR

2018-11-15

W dniu 14 listopada 2018 r .odbyło się seminarium zorganizowane przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego, w ramach programu ChemHR, na temat polskiego sektora chemicznego. O sytuacji w tej branży, stojących przed nią wyzwaniach, perspektywach, trendach konsumenckich i rynkowych mówiła dr inż. Anna Zalewska, która zajmuje się w PIPC zagadnieniami z zakresu materiałów polimerowych, gospodarki obiegu zamkniętego, klasyfikacji substancji chemicznych, paliw alternatywnych, a także regulacji związanych z ochroną pozycji konkurencyjnej przemysłu chemicznego, edukacją i kształceniem, innowacjami. W trakcie seminarium wskazywano na powiązania chemii z innymi sektorami, rolę jaką branża odgrywa w gospodarce i codziennym życiu. Uczestnicy seminarium mogli poznać możliwości zatrudnienia absolwentów wydziałów chemicznych i oczekiwań jakie mają pracodawcy w stosunku do przyjmowanych pracowników.

W ramach seminarium odbyło się również spotkanie z Panem Jarosławem Muczkiem – szefem komunikacji koncernu chemicznego BASF. Koncern stwarza możliwość podjęcia stażu zaangażowanym i utalentowanym studentom z różnych kierunków kształcenia w tym chemicznych, którzy są ciekawi nowych pomysłów i w niekonwencjonalny sposób podchodzą do stawianych przed nimi wyzwań. Przedsiębiorstwo oferuje ogromny wachlarz możliwości rozwoju w różnych, nie tylko stricte chemicznych obszarach funkcjonowania firmy. Reprezentant BASF wyraził zainteresowanie przyjęciem studentów na staże finansowane również w ramach projektu „Zawodowy start – wysokiej jakości program stażowy na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej”. Mamy nadzieję, że nasi studenci podejmą płatne staże w tej firmie już na wakacjach w 2019 r.