Strona: Pierwsze spotkanie z cyklu CHEMINDUSTRY - Grupa Azoty w Tarnowie / Wydział Chemiczny

Pierwsze spotkanie z cyklu CHEMINDUSTRY - Grupa Azoty w Tarnowie

2021-05-17
, red.  Joanna Wojturska

CHEMINDUSTRY to idea cyklicznych seminariów z przedstawicielami gospodarki, dedykowanych dla studentów Wydziału Chemicznego.

W pierwszym spotkaniu, dedykowanym studentom III roku Technologii chemicznej oraz III roku Inżynierii chemicznej i procesowej, wezmą udział przedstawiciele tarnowskich zakładów Grupy Azoty SA. Zakłady te są jednostką dominującą w Grupie Kapitałowej Grupa Azoty, jednej z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Domeną Grupy Azoty S.A. Tarnów jest produkcja e-kaprolaktamu a następnie jego polimeryzacja z otwarciem pierścienia prowadząca do utworzenia PA6. Tarnowska spółka jest największym w Polsce producentem tworzyw konstrukcyjnych o nazwach handlowych Tarnamid® (PA6) oraz Tarnoform® (POM). Jest wiodącym producentem tworzyw modyfikowanych na bazie Tarnamidu®, Tarnoformu® i innych. Spółka ma w swojej ofercie także chemikalia (np. cykloheksanon, nitrozy) oraz katalizatory.

Spotkanie odbędzie się 26 maja w godzinach 10.30 - 12.00 na platformie Teams  Studenci otrzymają link do spotkania na studenckie konta pocztowe.

Organizatorem pierwszego spotkania jest dr inż Małgorzata Walczak.

Zachęcamy do wzięcia udziału w pierwszym z cyklu seminariów przemysłowych.