Strona: „Politechnika Młodych Odkrywców” / Wydział Chemiczny

„Politechnika Młodych Odkrywców”

2018-11-10

W sobotę 10 listopada br. na Wydziale Chemicznym zainaugurowano zajęcia „Politechniki Młodych Odkrywców” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Celem projektu jest rozwój kompetencji poprzez popularyzację nauki i stymulowanie chęci poznawania i rozwijania wiedzy technicznej w niekonwencjonalny sposób wśród dzieci i młodzieży w wieku 12-15 lat, Uczniów/Uczennic szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu woj. podkarpackiego.

Projekt POWR.03.0.00-00-U101/17 będzie realizowany w latach 2018-2020.

W sobotnich zajęciach realizowanych na Wydziale Chemicznym w ramach pierwszej edycji „Szkoły Młodych Chemików” uczestniczyło 65 uczniów podkarpackich szkół, którzy w 13 pięcioosobowych grupach mogli pod opieką trenerów wykonywać samodzielnie doświadczenia chemiczne pozwalające Im „poczuć chemię do chemii” ..

W opinii uczniów wszystkie zajęcia były bardzo ciekawe, a i trenerzy chwalili uczniów za ich zaangażowanie i chęć chemicznego poznania świata …

Kolejne zajęcia już 08 grudnia br.

Więcej informacji o projekcie i galerię zdjęć można znaleźć pod adresem: http://www.pmo.prz.edu.pl