Strona: Politechnika Młodych Odkrywców 2018-2020 / Wydział Chemiczny

Politechnika Młodych Odkrywców 2018-2020

2018-06-05

Z dumą informujemy, iż Politechnika Rzeszowska otrzymała pozytywną ocenę projektu "Politechnika Młodych Odkrywców" w ramach konkursu POWR.03.01.00-IP.08-00-UMO/17 - "Uniwersytet Młodego Odkrywcy" (Działania 3.1 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020).

Projekt ten jest wspólną inicjatywą trzech wydziałów: Chemicznego, Elektrotechniki i Informatyki, oraz  Matematyki i Fizyki Stosowanej.

Celem projektu jest rozwój kompetencji poprzez popularyzację nauki i stymulowanie chęci poznawania i rozwijania wiedzy technicznej w niekonwencjonalny sposób wśród dzieci i młodzieży w wieku 12-15 lat, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu woj. podkarpackiego. Dzięki uczestnictwu w pokazach naukowych i ciekawych zajęciach warsztatowych z zakresu nauk ścisłych, takich jak: matematyka, fizyka, chemia, informatyka i automatyka, uczniowie będą m.in. inspirowani do twórczego myślenia i rozwijania zainteresowań i pasji. Będą mieli możliwość poznania procesu tworzenia innowacyjnych rozwiązań technicznych jak również prezentacji swoich umiejętności i zaangażowania budując jednocześnie poczucie własnej wartości i chęci samodoskonalenia.

Przewidziane są dwie edycje projektu, pierwsza edycja realizowana będzie już w roku szkolnym 2018/19, kolejna w roku następnym. Rekrutacja na każdą edycję będzie przeprowadzana oddzielnie.

Do połowy czerwca 2018 r. przyjmowane są zgłoszenia szkół chętnych do wzięcia udziału w projekcie.

Szczegółowe informacje można uzyskać u kierownika projektu - dra inż. Pawła Dymory (Pawel.Dymora@prz.edu.pl).