Strona: "Politechnika Młodych Odkrywców" ed. 2 .... inauguracja / Wydział Chemiczny

"Politechnika Młodych Odkrywców" ed. 2 .... inauguracja

2019-11-30
, red.  Dorota Głowacz-Czerwonka

W sobotę 30 listopada 2019 r, na Wydziale Chemicznym zainaugurowano zajęcia 2 edycji „Politechniki Młodych Odkrywców” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWR.03.0.00-00-U101/17). Celem projektu jest rozwój kompetencji poprzez popularyzację nauki i stymulowanie chęci poznawania i rozwijania wiedzy technicznej w niekonwencjonalny sposób wśród dzieci i młodzieży w wieku 12-15 lat, Uczniów/Uczennic szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu woj. podkarpackiego.

W sobotnich zajęciach realizowanych na Wydziale Chemicznym w ramach pierwszej edycji „Szkoły Młodych Chemików” uczestniczyło 65 uczniów podkarpackich szkół, którzy w 13 pięcioosobowych grupach mogli pod opieką trenerów wykonywać samodzielnie doświadczenia chemiczne pozwalające Im „poczuć chemię do chemii”.

W bieżącej edycji projektu biorą udział starannie wyselekcjonowani (według najwyższej średniej z przedmiotów ścisłych) przedstawiciele 19 podkarpackich szkół:

• Zespół Szkół w Nowej Sarzynie,
  • LO Sióstr Prezentek w Rzeszowie
  • 2 LO w Łańcucie (Zespół Szkół nr 1)
  • SP w Łukawcu
  • SP w Kątach
  • SP w Nowym Żmigrodzie
  • SP w Iwoniczu
  • SP w Kańczudze
  • SP w Przedmieściu Dubieckim
  • SP w Dubiecku
  • SP Sióstr Prezentek w Rzeszowie
  • SP nr 8 w Rzeszowie
  • SP nr 9 w Rzeszowie
  • SP nr 12 w Rzeszowie (ZSP nr 2)
  • SP 15 w Rzeszowie (ZSP nr 7)
  • SP 19 w Rzeszowie(ZSP nr 9)
  • SP 23 w Rzeszowie (ZSP nr 5)
  • SP 24 w Rzeszowie
  • SP 30 w Rzeszowie (ZSP nr 4)

W opinii uczniów wszystkie zajęcia były bardzo ciekawe, a i trenerzy chwalili uczniów za ich zaangażowanie i chęć chemicznego poznania świata …

Na kolejne zajęcia zapraszamy już 15 lutego 2020 r.

Więcej informacji o projekcie i galerię zdjęć można znaleźć pod adresem: http://www.pmo.prz.edu.pl