Strona: Ponad 3 mln złotych dla Wydziału Chemicznego w ramach kolejnego projektu POWER / Wydział Chemiczny

Ponad 3 mln złotych dla Wydziału Chemicznego w ramach kolejnego projektu POWER

2018-02-11

Z satysfakcją informujemy, że Wydział Chemiczny otrzymał kolejne dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Od 1 października 2018 r. będziemy współuczestniczyć w realizacji projektu „Nowa jakość – zintegrowany program rozwoju Politechniki Rzeszowskiej”. Pozyskaliśmy ponad 3 mln złotych na podniesienie kompetencji zawodowych zarówno studentów jak i kadry naukowej.

Studenci będą kontynuować udział w certyfikowanych szkoleniach, zajęciach warsztatowych, zadaniach praktycznych realizowanych w formie projektowej, będą brać udział w zajęciach realizowanych wspólnie z pracodawcami na terenie uczelni czy też w ramach wizyt studyjnych u pracodawców. Będą również mieć zagwarantowane dalsze finansowanie udziału w płatnych stażach.

Kadra naukowa będzie uczestniczyć w działaniach podnoszących kompetencje w zakresie umiejętności dydaktycznych, umiejętności informatycznych (w tym posługiwania się profesjonalnymi bazami danych i ich wykorzystania w procesie kształcenia), prowadzenia dydaktyki w j. obcym, zarządzania informacją czy umiejętności prezentacyjnych.

Mamy bardzo dobre doświadczenia z realizacji pierwszego z projektów programu POWER „Kuźnia kluczowych kompetencji studentów wydziału Chemicznego”. To świetna wiadomość, że dzięki uzyskaniu dofinansowania projektu „Nowa jakość – zintegrowany program rozwoju Politechniki Rzeszowskiej” wsparcie finansowe na realizację zadań będziemy mieć aż do końca 2021 roku.

To kolejny ogromny sukces i zarazem niesamowite możliwości dla studentów i pracowników naszego Wydziału.

Warto nadmienić, że łączna wartość projektów realizowanych na Wydziale Chemicznym w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 to prawie 6 mln złotych.