Strona: Posiedzenie Rady Gospodarczej Wydziału Chemicznego / Wydział Chemiczny

2023-06-29
, red.  Dorota Głowacz-Czerwonka
Uczestnicy posiedzenia Rady Gospodarczej WCh

W dniu 22 czerwca 2023 r. odbyło się posiedzenie Rady Gospodarczej działającej przy Wydziale Chemicznym. Towarzyszyło ono sesji plakatowej Poster Master 2023.

W posiedzeniu uczestniczyli zaproszeni goście – przedstawiciele otoczenia społeczno-gospodarczego i Wydziału, w tym kierownicy jednostek oraz Dziekan prof. Dorota Antos  i Prodziekani Wydziału Chemicznego: dr hab. inż. Łukasz Byczyński, prof. PRz, dr inż. Dorota Głowacz-Czerwonka, prof. PRz i dr inż. Joanna Wojturska, prof. PRz.

Wśród obecnych członków Rady znaleźli się Państwo:

• Marta Półtorak, Marma Polskie Folie,
  • Aneta Raś, Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA,
  • Maciej Chudy, Zakłady Azotowe w Tarnowie,
  • Paweł Kuryło, Olimp Laboratories Sp. z o.o.,
  • Henryk Majcherczyk, SPLAST Sp. z o.o.,
  • Janusz Rogulski, CIECH Sarzyna S.A,
  • Andrzej Skowron, LERG SA.

Podczas posiedzenia przedstawiono informacje dotyczące:

• oferty kształcenia na Wydziale Chemicznym,
  • wyników rekrutacji w roku akademickim 2022/2023,
  • działań w kierunku rozszerzenia i uatrakcyjnienia oferty edukacyjnej,
  • Politechnicznej Sieci Via Carpatia,
  • projektów badawczych realizowanych na Wydziale Chemicznym.

Uczestnicy spotkania mieli również możliwość zapoznania się z tematyką prac magisterskich realizowanych na Wydziale Chemicznym poprzez udział w sesji posterowej Poster Master 2023.

Po prezentacjach nadszedł czas na dyskusję. Omówiono zagadnienia związane z obowiązującymi programami studiów i planowanymi zmianami w tych programach,  rozmawiano także o możliwości stworzenia nowych miejsc pozwalających na realizację praktyk zawodowych oraz o możliwości realizacji wizyt studyjnych przez studentów Wydziału Chemicznego.

Wszystkim uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy za udział w posiedzeniu Rady Gospodarczej.