Strona: Prof. dr hab. inż. Paweł Chmielarz ponownie w gronie 2% najlepszych uczonych na świecie / Wydział Chemiczny

Prof. dr hab. inż. Paweł Chmielarz ponownie w gronie 2% najlepszych uczonych na świecie

2022-07-25

Prof. dr hab. inż. Paweł Chmielarz, Kierownik Katedry Chemii Fizycznej ponownie znalazł się w gronie 2% najczęściej cytowanych badaczy z całego świata. Tak wynika z zestawienia opracowanego przez Stanford University we współpracy z wydawnictwem naukowym Elsevier i firmą SciTech Strategies. Wśród niemal 190 tysięcy najbardziej wpływowych naukowców na świecie 726 z nich to uczeni z Polski.

Zestawienie obejmuje prawie 190 tys. naukowców z 22 dyscyplin podzielonych na 176 bardziej szczegółowych dziedzin. Na prestiżowej liście 2% autorów publikacji, na które najchętniej powołują się inni uczeni, znalazło się 2 naukowców z Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej. Oprócz prof. dr hab. inż. Pawła Chmielarza na liście znalazł się również prof. dr hab. inż. Piotr Król.

W ocenie dorobku naukowców zostały uwzględnione publikacje ze wszystkich dziedzin badań, które ukazały się do sierpnia 2021 r. Lista została opracowana na podstawie kompleksowej oceny dorobku naukowego uczonych z całego świata i wyliczeniu złożonego indeksu bibliometrycznego (tzw. C-score), uwzględniającego m.in. takie kryteria, jak: liczba cytowań niezależnych, indeks Hirscha czy miejsce i rolę autora wśród współautorów.  

Pełną listę naukowców można znaleźć na stronie: 

https://elsevier.digitalcommonsdata.com/datasets/btchxktzyw/3

 

Szczegóły na stronie:

Aktualności Chmielarz Research Group

Aktualności Koła Naukowego IPSUM

Aktualności Katedry Chemii Fizycznej na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej

Twitter - Chmielarz Research Group @Chmielarz_Group

 

Powrót do listy aktualności