Strona: Projekt badawczy studenta kierunku Technologia Chemiczna / Wydział Chemiczny

Projekt badawczy studenta kierunku Technologia Chemiczna

2020-01-02
, red.  Dorota Głowacz-Czerwonka

Z przyjemnością informujemy, że student kierunku Technologia Chemiczna, Wojciech Depa zakończył realizację projektu badawczego „Wykorzystanie pochodnych ditioacetalu w syntezie związków heterocyklicznych” realizowanego w ramach Koła Naukowego Chemików „Esprit”, w laboratorium Katedry Technologii i Materiałoznawstwa Chemicznego. Projekt został objęty wsparciem finansowym Prorektora PR ds. Kształcenia dr hab. inż. Grzegorza Masłowskiego, prof. PRz.

Wyniki uzyskane podczas realizacji projektu student przedstawił podczas 62. Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Chemicznego w Warszawie we wrześniu 2019 r. Była to konferencja o zasięgu międzynarodowym. Komunikat zatytułowany Diastereospecyficzna synteza pochodnych 2,3-dihydro-1,4-ditiinu”wygłosił w sekcji S01 - Chemia Organiczna i Bioorganiczna: S01, KS24.

Wojciech Depa był jedynym studentem w szacownym gronie prelegentów - doktorów i habilitantów z innych ośrodków akademickich i badawczych.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów …