Strona: Rekordowa frekwencja podczas XVII Konferencji „Dydaktyka Chemii” / Wydział Chemiczny

Rekordowa frekwencja podczas XVII Konferencji „Dydaktyka Chemii”

2017-11-17

W dniu 16 listopada br. na Wydziale Chemicznym PRz odbyła się XVII Konferencja „Dydaktyka Chemii” organizowana we współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie i rzeszowskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Chemicznego.

Z dumą informujemy, iż tegoroczna frekwencja przekroczyła najśmielsze oczekiwania organizatorów.

W konferencji uczestniczyło 110 nauczycieli chemii z podkarpackich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wykłady wygłosili: dr hab. Ryszard M. Janiuk (UMCS Lublin) oraz mgr inż. Dymitr Malec (Zespół Szkół Licealnych,  Leżajsk). Tematem przewodnim Konferencji było nauczanie chemii w aspekcie aktualnej reformy szkolnictwa.

Podczas konferencji zaprezentowano nauczycielom bardzo bogatą ofertę zajęć laboratoryjnych dla szkół ponadpodstawowych i przedstawiono możliwości uczestnictwa szkól podstawowych w warsztatach i pokazach prowadzonych przez studentów zrzeszonych w Kole Naukowym „Esprit”.

W wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele Oficyn Edukacyjnych „Nowa Era” i „Krzysztof Pazdro”, którzy zaprezentowali nowości wydawnicze i możliwości korzystania z multimedialnych pomocy dydaktycznych.

Bardzo pochlebne opinie uczestników konferencji pozwalają przypuszczać, iż konferencja spełniła oczekiwania ….