Strona: Rusza II edycja konkursu dla studentów i doktorantów “Drive Innovation – Rozwiązania dla Zrównoważonego Rozwoju” / Wydział Chemiczny

2023-12-08
, red.  Polska Izba Przemysłu Chemicznego

BASF Polska zaprasza studentów I doktorantów do udziału w kolejnej edycji konkursu Drive Innovation. W tym roku motywem przewodnim inicjatywy są “Rozwiązania dla Zrównoważonego Rozwoju”.

Zachęcamy do udziału grupy 2-5 osobowe, których pomysł odpowiada na wyzwania zrównoważonego rozwoju.

Zgłoszony projekt powinien mieścić się w co najmniej jednym z następujących obszarów:

• zrównoważone, nowoczesne rolnictwo,
  • alternatywne źródła energii,
  • efektywność energetyczna,
  • materiały funkcjonalne – materiały o specjalnych właściwościach, dedykowane do konkretnych zastosowań,
  • gospodarka obiegu zamkniętego,
  • eko-projektowanie,
  • zrównoważony transport i elektromobilność,
  • zrównoważone budownictwo,
  • zrównoważone kosmetyki i chemia gospodarcza,
  • ograniczanie emisji (gazy cieplarniane i lotne związki)
  • rozwiązania DIGI.

Nie jest wymagane, aby projekt był już rozwijany. Liczy się pomysłowość i kreatywność uczestników.

Najlepsze zespoły będą miały okazję zaprezentować swoje projekty w siedzibie BASF Polska w Warszawie, podczas finału konkursu.

Do wygrania pula nagród o łącznej wartości 30 000 złotych!

Czas na zgłoszenie projektów trwa do 17 grudnia 2023 roku.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.konkurs-di.pl

plakat-1-1086x1536.png