Strona: Ruszyła rekrutacja na studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia / Wydział Chemiczny

Ruszyła rekrutacja na studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia

2016-12-02

Masz szansę na dołączenie do grona studentów Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej na studiach magisterskich.

Elektroniczna rekrutacja na studia II stopnia została rozpoczęta 1 grudnia 2016.

Proponujemy studia dostosowane do wyzwań na rynku pracy, oferujemy innowacyjne i nowoczesne kierunki kształcenia, realizowane według ciekawych i wartościowych programów nauczania, dobrze odpowiadające na potrzeby rynku pracy.

Nasi Studenci będą mogli uczestniczyć w certyfikowanych szkoleniach zawodowych oraz zajęciach praktycznych realizowanych we współpracy z pracodawcami w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) NCBiR.

Wykształcenie tu zdobyte jest odpowiedzią na oczekiwania pracodawców

Sprawdź harmonogram i zasady rekrutacji.

Nie zwlekaj !!!
Zarejestruj się w SIR, dopełnij wszystkich formalności i zostań naszym studentem.

Kształcenie na studiach stacjonarnych II stopnia odbywa się w zakresie następujących kierunków i specjalności:

Technologia chemiczna:

• Analiza chemiczna w przemyśle i środowisku,
  • Inżynieria chemiczna i bioprocesowa,
  • Inżynieria materiałów polimerowych,
  • Technologia organiczna i tworzywa sztuczne,
  • Technologia produktów leczniczych.

Biotechnologia

• Biotechnologia farmaceutyczna, NOWOŚĆ
  • Diagnostyka laboratoryjna w biotechnologii, NOWOŚĆ
  • Inżynieria procesowa i bioprocesowa,
  • Oczyszczanie i analiza produktów biotechnologicznych.

Inżynieria chemiczna i procesowa

• Inżynieria produktu i procesów proekologicznych
  • Przetwórstwo tworzyw polimerowych,

Kształcenie na studiach niestacjonarnych II stopnia odbywa się na kierunku Technologia chemiczna, w zakresie następujących specjalności:

• Analiza chemiczna w przemyśle i środowisku,
  • Inżynieria chemiczna i bioprocesowa,
  • Technologia organiczna i tworzywa sztuczne,
  • Inżynieria materiałów polimerowych,
  • Technologia produktów leczniczych.

Studia drugiego stopnia mogą być kontynuacją wcześniejszej nauki, podjęciem pokrewnych lub zupełnie nowych studiów. Przeznaczone są dla osób, które mają już dyplom inżyniera, magistra inżyniera lub inny równoważny dokument zagraniczny.

Podstawą przyjęcia na studia II stopnia jest pisemny egzamin kwalifikacyjny.
Szczegółowe zasady rekrutacji opisuje Uchwała Nr 32/2015 Senatu Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza z dnia 28 maja 2015 r.

Wykształcenie tu zdobyte jest odpowiedzią na oczekiwania pracodawców