Strona: Semestralne wyjazdy na studia do Norwegii / Wydział Chemiczny

Semestralne wyjazdy na studia do Norwegii

2020-02-26
, red.  Joanna Wojturska

Dział Współpracy Międzynarodowej ogłasza nabór studentów na semestralne wyjazdy na studia do Norwegii i Islandii na rok akademicki 2020/21 w ramach Programu Edukacja (Komponent II Mobilność w szkolnictwie wyższym).
Uczelnie i instytucje partnerskie:
NORWEGIA:
•    Norwegian University of Science and Technology (NTNU): (1 miejsce) II stopień (WEiI, WBMiL WZ, WMiFS)
•    University of Stavanger (UiS): (1 miejsce) II stopień: WEiI, WBMiL, WCH
ISLANDIA:
•    University of Akureyri (UNAK): (2 miejsca) I lub II stopień: WZ

Przewidywany grant: 1200 Euro/miesiąc,

(Stawki przyznawanych grantów znajdują się tutaj).
Termin składania podań – 27 marca 2020
Spotkanie informacyjne – International Day, 18 marca, godz. 17:00, sala V-2
Semestr w uczelniach skandynawskich rozpoczyna się w sierpniu.

O wyjazd mogą się ubiegać osoby, które:
•    (Islandia) w momencie rekrutacji będą studentami co najmniej 1 roku studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych I stopnia lub II stopnia
•    (Norwegia) w momencie rekrutacji będą studentami co najmniej 1 roku studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych II stopnia
•    mają odpowiednią średnią ocen (min. 3,5),
•    uzyskają pisemną zgodę na wyjazd dziekana wydziału,
•    znają właściwy język obcy w stopniu umożliwiającym odbywanie studiów za granicą.

Więcej o zasadach rekrutacji: https://dwm.prz.edu.pl/program-edukacja-mg-eog/dla-studentow/rekrutacja
W rekrutacji stosuje się zasady umieszczone na stronie:  https://dwm.prz.edu.pl/do-pobrania/dokumenty--regulaminy/program-edukacja-mf-eog

Zachęcam do składania podań, w razie pytań proszę o kontakt z Działem Współpracy Międzynarodowej,  k.kadaj@prz.edu.pl, tel. (17) 743 22 07

Osoby, które nie zostaną zakwalifikowane do wyjazdu w ramach MF EOG mogą być kwalifikowane do wyjazdów w ramach programu Erasmus.
„Projekt został zrealizowany przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach Programu Edukacja.”
Projekt korzysta z dofinansowania o wartości 31 360 euro otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Celem projektu jest wzmocnienie współpracy w zakresie mobilności studentów i pracowników pomiędzy Politechniką Rzeszowską, a instytucjami partnerskimi.
Więcej o Programie Edukacja na stronie: www.education.org.pl