Strona: Seminarium Naukowe: "Optymalizacja procesów technologicznych granulacji i tabletkowania" / Wydział Chemiczny

Seminarium Naukowe: "Optymalizacja procesów technologicznych granulacji i tabletkowania"

2026-01-23
, red.  Maciej Kisiel

Zapraszamy na kolejne w tym roku Seminarium Naukowe Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej.
Wystąpienie pt. Optymalizacja procesów technologicznych granulacji i tabletkowania" wygłosi dr inż. Mateusz Przywara z Katedry Inżynierii Chemicznej i Procesowej. Seminarium odbędzie się 28. stycznia, w sali H.1 o godzinie 12:15.

Procesy granulacji i tabletkowania stanowią kluczowe etapy wytwarzania stałych postaci leku i w istotny sposób wpływają na jakość końcowego produktu. Ze względu na złożoność tych procesów oraz dużą liczbę parametrów technologicznych, ich właściwe zaprojektowanie i optymalizacja stanowią istotne wyzwanie technologiczne.
W ramach seminarium omówione zostaną wybrane metody tabletkowania bezpośredniego i pośredniego, ze szczególnym uwzględnieniem procesów granulacji, a także zintegrowane podejścia do analizy i optymalizacji procesów technologicznych stosowane w przemyśle farmaceutycznym.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników, doktorantów i studentów do udziału w tym interesującym spotkaniu naukowym!

Powrót do listy aktualności