Strona: Spotkanie z cyklu CHEMINDUSTRY – 3A Composites Mobility / Wydział Chemiczny

Spotkanie z cyklu CHEMINDUSTRY – 3A Composites Mobility

2022-11-14
, red.  Joanna Wojturska

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu CHEMINDUSTRY. Będziemy gościć przedstawiciela firmy 3A Composites Mobility, Panią mgr  inż. Karolinę Maziarz-Stokowską kierownika Działu R&D.

Wykład otwarty pt  "Kompozyty polimerowe stosowane w kolejnictwie"

odbędzie się 22 listopada 2022 o godzinie 10:15. Sala H1.

Serdecznie zapraszamy studentów i pracowników.

3A Composites Mobility jest częścią międzynarodowego koncernu Schweiter Technologies AG. W ciągu ponad 60-letniej historii firma stała się wiodącym producentem komponentów dla kluczowych producentów taboru szynowego na całym świecie m.in. Stadler, Siemens, Bombardier, Solaris, Skoda. Firma oferuje zintegrowane funkcjonalnie, lekkie systemy wykorzystujące innowacyjne materiały kompozytowe, stymulując tym samym zrównoważony rozwój rozwiązań transportowych.

Wykorzystując, firma 3A Composites Mobility opracowuje zaawansowane rozwiązania stosowane na wielu rynkach i w wielu branżach. Do otrzymywania inteligentnych materiałów i kompozytów charakteryzujących się doskonałymi parametrami spółka stosuje sprawdzone i zweryfikowane metody oraz procesy. Są to: wtrysk żywicy wspomagany próżniowo (VAC) do formowania wielkopowierzchniowych, litych lub warstwowych konstrukcji panelowych wykonanych z żywic wzmacnianych włóknami zbrojeniowymi;  klejenie strukturalnych płyt warstwowych typu „sandwich” (AVT) do wytworzenia strukturalnych paneli warstwowych; laminowanie ręczne do produkcji elementów o skomplikowanych kształtach, o powierzchni od 0,01 do 50 m2; termoformowanie do produkowania dużych, cienkich elementów.

3a.png