Strona: Spotkanie z cyklu CHEMINDUSTRY – Sponcel sp. z o. o. / Wydział Chemiczny

Spotkanie z cyklu CHEMINDUSTRY – Sponcel sp. z o. o.

2023-05-16
, red.  Joanna Wojturska

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania z cyklu CHEMINDUSTRY, tym razem zorganizowane w ramach projektu pn. „Politechniczna Sieć VIA CARPATIA – zadanie 4. Szkoła twórczego działania”.

Będziemy gościć Pana mgr  inż. Krzysztofa Trznadla, pracującego na stanowisku process manager w Sponcel. Tematyka spotkań:

Czy z celulozy można zrobić gąbkę? - 23 V 2023 r., godz. 8:45, sala H23.

Innowacyjne rozwiązania procesowe w technologii spieniania polimerów - 23 V 2023 r., godz. 12:15, sala H1.

Sponcel jest firmą specjalizującą się w produkcji wysokiej jakości gąbek celulozowych. Gąbka celulozowa jest produktem naturalnym, wytworzonym na bazie pulpy drzewnej, bawełny i lnu. Dzięki temu jest to produkt luksusowy, hipoalergiczny i biodegradowalny. Jej naturalne włókna są bardzo chłonne, dzięki czemu zatrzymuje płyny oraz umożliwia równomierne ich rozprowadzanie. Spektakularny efekt kapilarny i zdolność absorpcji płynów, odporność na środki chemiczne i kwasy, czy wreszcie bardzo dobre właściwości czyszczące gąbek wiskozowych Sponcel, sprawiają, że gąbki te są mogą być wykorzystywane w zarówno w manualnym i maszynowym czyszczeniu prawie wszystkich powierzchni, m.in. na tworzywach sztucznych, ceramice, szkle czy metalach.

Innowacyjne rozwiązania procesowe w połączeniu z dużymi możliwościami produkcyjnymi przynoszą efekt w postaci nowoczesnych produktów przemysłowych.

logo_white_green.jpg

Powrót do listy aktualności