Strona: Spotkanie zespołu projektowego konkursu ISKRA (obszar Nauka Sieci Via Carpatia) / Wydział Chemiczny

Spotkanie zespołu projektowego konkursu ISKRA (obszar Nauka Sieci Via Carpatia)

2024-01-03
, red.  Iwona Zarzyka

W dniu 11 grudnia 2023 roku na Wydziale Chemicznym odbyło się kolejne spotkanie zespołu projektowego konkursu Iskra w ramach zadania zleconego przez Ministra Edukacji i Nauki p. n. Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Spotkanie dotyczyło projektu pt. Badania wpływu modyfikacji biodegradowalnych poliestrów alifatycznych na właściwości przetwórcze i użytkowe nowatorskich  kompozycji polimerowych, którego kierownikiem jest dr hab. inż. Iwona Zarzyka, prof. PRz z Zakładu Chemii Organicznej.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie zespołu z Politechniki Białostockiej:

prof. dr hab. inż. Michał Kuciej, Dziekan Wydziału Mechanicznego PB, kierownik Katedry Mechaniki i Informatyki Stosowanej oraz dr inż. Adam Tomczyk i dr inż. Anna Falkowska

oraz z Politechniki Lubelskiej:

dr inż. Monika Ostapiuk i mgr inż. Magda Droździel-Jurkiewicz..

Spotkanie pozwoliło przedyskutować uzyskane wyniki dotychczas przeprowadzonych badań i określić kierunek dalszych badań oraz dokonać formalności odnośnie wspólnego zgłoszenia patentowego dotyczącego uzyskanych wyników.

Należy przypomnieć, że projekt trwa od 1.04.2023, z terminem zakończenia 31.07.2025.

Projekt realizowany przy współpracy z zespołem dr. hab. inż. Wiesława Frącza, prof. PRz, z Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa.