Strona: Studenci kół naukowych WCh w Roadshow programu ADAMED SmartUP / Wydział Chemiczny

Studenci kół naukowych WCh w Roadshow programu ADAMED SmartUP

2017-12-11

Studenci kół naukowych Wydziału Chemicznego rozpoczęli realizację lekcji pokazowych, dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, promujących program naukowo-edukacyjnym dla młodzieży w wieku 15-19 lat ADAMED SmartUP.  Akcja wzbudza ogromne zainteresowanie. W ciągu niespełna trzech tygodni studenci odwiedzą ponad trzydzieści szkół Podkarpacia. W spotkaniach weźmie udział ok. 1500 uczniów szkół w Rzeszowie, Krośnie, Przemyślu, Jarosławiu, Stalowej Woli, Nisku, Dębicy, Sokołowie, Tarnobrzegu, Leżajsku, Dynowie, Brzostku, Skopaniu, Błażowej, Rymanowie, Strzyżowie, Kolbuszowej, Łańcucie, Sędziszowie, Ropczycach, Tarnowie. Podczas spotkań studenci będą mogli zaprezentować nasz Wydział jako miejsce, w którym robi się ciekawe rzeczy a chemia jest interesującą i widowiskową dziedziną nauki. W akcję włączyło się 16 studentów członków Koła Naukowego Studentów Chemii ESPRIT oraz 12 członków Koła Naukowego Biotechnologów INSERT: Agnieszka Brzozowska, Aleksandra Czopor, Wojciech Depa, Agnieszka Draus, Tomasz Dudzik, Wioletta Dyrda, Justyna Dziadosz, Tomasz Faliszewski, Kamil Filip, Gabriela Gąsior, Mateusz Grzech, Justyna Gumieniak, Ewa Juszkiewicz, Artur Kołodziej, Wojciech Kosiek, Karolina Kuchnik, Gabriela Kwiecińska, Ewa Leśniak, Magdalena Michalak, Piotr Orzechowski, Anna Pawliczuk, Monika Pichla, Katarzyna Pojnar, Katarzyna Rapiej, Kamila Siekaniec, Katarzyna Sokołowska, Wioletta Wajda i Michał Wiech.

Studenci, którzy wspierani przez opiekunów prof. dr hab. inż. Wiktora Bukowskiego i dr Łukasza Urama przygotowali te pasjonujące lekcje, teraz z ogromną pasją i bezinteresownie objaśniają zjawiska i reakcje chemiczne zachodzące w otoczeniu.

Spływają już pierwsze opinie o przeprowadzonych pokazach. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie są pod wrażeniem atrakcyjności formy oraz prezentowanych przez studentów treści. Dziękując studentom za zaangażowanie gratulujemy, że świetnie sobie radzą wzbudzając zaciekawienie naukami przyrodniczymi.