Strona: Studenci Wydziału Chemicznego wśród nagrodzonych / Wydział Chemiczny

2024-06-14
, red.  D. Głowacz-Czerwonka, M. Ostrowska, M. Jagiełowicz,
Nagrodzeni studenci

Podczas uroczystości Rzeszów University of Technology Students Awards 2024 wręczono stypendia Ministra Nauki dla studentów za znaczące osiągnięcia za rok akademicki 2023/2024, dyplomy, nagrody i medale „Primus Inter Pares” dla najlepszych absolwentów naszej Uczelni oraz nagrody Rektora za działalność organizacyjną

Stypendia ministra nauki dla naszych studentów

Wśród wyróżnionych za znaczące osiągnięcia naukowe za  rok akademicki 2023/2024 znalazły się z dwie studentki kierunku Technologia chemiczna z naszego Wydziału: Katarzyna Kisiel Kinga Ślusarczyk. Laureaci znalazły się w zaszczytnym gronie piętnastu wyróżnionych osób z Politechniki Rzeszowskiej i otrzymają wyróżnienie finansowe w wysokości 17 tys. zł.

Medal „Primus Inter Pares”

Medale „Primus Inter Pares” przyznawane są przez Fundację Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej wyróżniającym się absolwentom poszczególnych wydziałów naszej uczelni.  Z Wydziału Chemicznego medal otrzymała Agata Hochół - absolwentka kierunku Technologia chemiczna.

Medal „Primus Inter Pares” Kapituła przyznaje za bardzo dobre wyniki w nauce oraz za działalność na innych płaszczyznach życia akademickiego, np. w studenckim ruchu naukowym.

Nagrody rektora za działalność organizacyjną

W podziękowaniu za całoroczne zaangażowanie studentów w życie uczelni, pracę i działania na rzecz rozwoju i budowania pozytywnego wizerunku JM Rektor prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik docenił dziewięcioro studentów naszego Wydziału. Wśród wyróżnionych znaleźli się:

Agata Dudek, Piotr Dziura, Katarzyna Kisiel, Wojciech Kosior, Anna Krówka, Anna Rybka, Sylwia Sołtys, Karolina Siembida, Michał Zając

Studenci otrzymali listy gratulacyjne i nagrody finansowe. studentom aktywnie uczestniczącym w życiu akademickim.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.