Strona: Studenci Wydziału Chemicznego z wizytą w SANOFI SA / Wydział Chemiczny

2024-06-27
, red.  I. Zarzyka, D. Glowacz-Czerwonka
Uczestnicy wizyty

W dniu 11 czerwca 2024 r. studenci pierwszego roku studiów magisterskich na kierunku „Biotechnologia” wzięli udział w wizycie studyjnej w firmie Sanofi w Rzeszowie.

Firma Sanofi to innowacyjna, globalna firma biofarmaceutyczna, która posiada zakład produkcyjny w Rzeszowie. Firma opracowuje i dostarcza leki i szczepionki milionom ludzi na całym świecie. W Rzeszowie produkowane są leki, suplementy diety oraz kosmetyki m. in. linii produktowej Ivostin.

Studenci w ramach przedmiotu „Materiały biokompatybilne” mieli okazję zapoznania się z procesem produkcji leków, w tym tabletkowania, powlekania i pakowania. Odwiedzili także magazyn i laboratorium kontroli oraz zapoznali się z procedurą sprawdzania jakości surowców, oraz gotowych produktów, w tym z procesem uwalniania leków i przyśpieszonego starzenia leków.

Opiekunem wizyty była: prof. dr hab. inż. Iwona Zarzyka

Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu Politechniczna Sieć VIA CARPATIA – Działanie 4. Szkoła twórczego działania.