Strona: Student WCh na Konferencji w ramach The Baltic University Programme / Wydział Chemiczny

Student WCh na Konferencji w ramach The Baltic University Programme

2022-06-27
biofarma Visby

Z przyjemnością informujemy, że Jakub Chwojko, student II roku Biotechnologii, uczestniczył w Konferencji „Resilient food systems from a Baltic Sea Region perspective”. Konferencja odbyła się w dniach 22 - 25 maja 2022 na wyspie Gotlandia w Szwecji.

Zakwalifikowani studenci spędzili dwa dni na wyspie Gotlandia, położonej na środku Morza Bałtyckiego. Podczas tych dni studenci wzięli udział w wykładach, warsztatach i dyskusjach z ekspertami ze świata nauki, z obszaru promowania społeczeństwa obywatelskiego oraz lokalnych producentów żywności. Uczestnicy mieli również okazję odwiedzić produktywną farmę ekologiczną, a także wziąć udział w wycieczce z przewodnikiem po średniowiecznym hanzeatyckim mieście Visby, które jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Gratulujemy tej nominacji i zachęcamy wszystkich do udziału w przyszłorocznej edycji.