Strona: Stypendium Ministra Edukacji i Nauki dla studentki Wydziału Chemicznego / Wydział Chemiczny

Stypendium Ministra Edukacji i Nauki dla studentki Wydziału Chemicznego

2023-04-01
, red.  Paweł Chmielarz

Z radością informujemy, że inż. Kinga Ślusarczyk, studentka studiów magisterskich na kierunku Technologia chemiczna na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej, drugi raz z rzędu została laureatką stypendium Ministra Edukacji i Nauki dla studentów za znaczące osiągnięcia naukowe na rok akademicki 2022/23.

Stypendium to przyznane zostało studentom wykazującym się znacznymi osiągnięciami naukowymi,  artystycznymi, związanymi ze studiami lub znaczącymi osiągnięciami sportowymi. 29 marca 2023 r.  Spośród 1104 wniosków spełniających warunki otrzymania stypendium Minister Edukacji i Nauki wyłonił 414 laureatów, reprezentujących 45 dziedzin naukowych i artystycznych, i wybranych na podstawie konkursu w ramach danej dyscypliny.

Inż. Kinga Ślusarczyk jest studentką I roku studiów magisterskich, członkinią grupy badawczej Chmielarz Research Group (https://pchmielarz.v.prz.edu.pl/) oraz wicesekretarzem Studenckiego i Doktoranckiego Koła Naukowego Inżynierii Chemicznej i Farmaceutycznej "IPSUM" (https://ipsum.prz.edu.pl/). Swoją działalność naukową studentka realizuje już od II roku studiów inżynierskich pod opieką mgr Moniki Flejszar oraz prof. dr hab. inż. Pawła Chmielarza. Tematyka jej prac badawczych obejmuje syntezę polimerów z wykorzystaniem metod polimeryzacji rodnikowej z przeniesieniem atomu (ATRP), w tym modyfikację materiałów organicznych i nieorganicznych techniką powierzchniowo inicjowanej ATRP ze zmniejszonym stężeniem kompleksu katalitycznego. Od momentu rozpoczęcia swojej aktynowości naukowej inż. Ślusarczyk brała udział w II edycjach programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”, w wyniku czego prezentowała wyniki badań na czterech konferencjach, w tym jednej międzynarodowej. Od marca tego roku realizuje również projekt dotyczący modyfikacji powierzchni polieteroeteroketonu technikami ATRP w celu wykorzystania otrzymanych materiałów w implantologii, finansowany w ramach programu Talenty Jutra Fundacji Empiria i Wiedza. W swoim dorobku naukowym posiada ona również cztery artykuły, o łącznym IF równym 23,  w tym jeden w czasopiśmie Green Chemistry (IF5Y 10.794).

Serdecznie gratulujemy sukcesu!!!

Więcej informacji o programie na stronach:

Aktualności Chmielarz Research Group

Aktualności Katedry Chemii Fizycznej na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej

Aktualności Koła Naukowego IPSUM

Twitter - Chmielarz Research Group @Chmielarz_Group