Strona: Stypendium NAWA dla doktorantki Wydziału Chemicznego / Wydział Chemiczny

Stypendium NAWA dla doktorantki Wydziału Chemicznego

2023-02-10
, red.  Joanna Wojturska

Z satysfakcją informujemy, że mgr inż. Dominika Czachor-Jadacka została stypendystką Programu im. Mieczysława Bekkera.

Celem Programu jest wsparcie doktorantów, naukowców i nauczycieli akademickich w dążeniu do doskonałości naukowej poprzez finansowanie wyjazdów do uznanych ośrodków badawczych oraz akademickich na całym świecie.

O finansowanie zagranicznego stażu ubiegało się 355 wnioskodawców a takie finansowanie otrzymało 77 stypendystów. Wśród nich nasza Doktorantka, która swój staż odbędzie w University of Akron School of Polymer Science and Polymer Engineering, w grupie Prof. Marka D. Soucek’a. Profesor Soucek jest autorem 15 udzielonych lub w będących trakcie badania patentów amerykańskich i laureatem wielu nagród za rozwiązania techniczne w zakresie powłok ochronnych, w tym trzech nagród Roon, które mają na celu wyróżnienie prac technicznych przedstawiających oryginalne i innowacyjne badania naukowe bezpośrednio związane z branżą powłok zabezpieczających. Według Google Scholar ilość cytowań artykułów autorstwa i współautorstwa prof. Soucka wynosi 5550, a Jego Indeks Hirscha jest równy 42.

Co bardzo istotne, w 2022 roku Uniwersytet w Akron został sklasyfikowany na pierwszym miejscu (spośród 1039 jednostek naukowych) w dziedzinie nauki o polimerach i inżynierii tworzyw sztucznych w światowym rankingu EduRank a właśnie nowoczesnymi rozwiązaniami w dziedziny inżynierii materiałów polimerowych zajmuje się mgr inż. Dominika Czachor-Jadacka.

Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych.

Wszystkich zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu. Ogłoszenie następnej edycji naboru wniosków o udział w programie planowane jest w połowie marca 2023 r. Szczegóły tutaj.