Strona: Świętujemy Dzień Kobiet czyli RÓŻOWA SKRZYNECZKA / Wydział Chemiczny

Świętujemy Dzień Kobiet czyli RÓŻOWA SKRZYNECZKA

2023-03-08
, red.  Joanna Wojturska

Właśnie dzisiaj, w Dniu Kobiet, zawisła na Wydziale różowa skrzyneczka pełna „drobiazgów”, które czasami „ratują życie”. Chcemy, żeby wszystkie studentki, doktorantki i pracowniczki, miały pewność, że Wydział Chemiczny to miejsce przyjazne dla kobiet.

RÓŻOWA SKRZYNECZKA to ogólnopolska akcja społeczna, która ma na celu udostępnienie bezpłatnych środków higieny osobistej w przestrzeni publicznej. Pierwsza różowa skrzyneczka w Polsce zawisła w 2019 roku w Centrum Praw Kobiet we Wrocławiu. Dziś znajdują̨ się one w szkołach, szpitalach, kinach, bibliotekach, teatrach, a od teraz też na naszym Wydziale. Lokalizacje wszystkich jednostek biorących udział w akcji znajdują się na mapie różowych skrzyneczek.

Samorząd Studencki Wydziału Chemicznego wspiera tę inicjatywę i będzie dbać o to, aby różowa skrzyneczka nie była pusta.

Działajmy zgodnie z zasadą: „weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar”.