Strona: Technologie wodorowe - nasze nowe propozycje / Wydział Chemiczny

Technologie wodorowe - nasze nowe propozycje

2022-01-20
, red.  Joanna Wojturska

Z przyjemnością informujemy, że w związku z utworzeniem Stowarzyszenia Podkarpacka Dolina Wodorowa, którego członkiem jest nasza uczelnia oraz faktem, że Politechnika Rzeszowska jednym z sygnatariuszy porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce, na Wydziale Chemicznym podjęto prace nad poszerzeniem oferty kształcenia o studia w zakresie technologii wodorowych. Studia wpisują się w założenia krajowej strategii wodorowej i są odpowiedzią na spodziewane zapotrzebowanie gospodarki na specjalistów z tego zakresu.

Prace są realizowane dwutorowo:

• nad utworzeniem nowej specjalności pn. Technologie wodorowe na studiach I-stopnia na kierunku Inżyniera chemiczna i procesowa.
  • nad opracowaniem programu międzywydziałowych studiów II stopnia pn. Technologie wodorowe, z dyscypliną wiodącą inżynieria chemiczna, przy zaangażowaniu potencjału aż czterech wydziałów uczelni: Wydziału Chemicznego, Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa, Wydziału Zarządzania oraz Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury.

Liczymy na to, że nowa oferta kształcenia spotka się zainteresowaniem. Szczegóły niebawem  - śledźcie doniesienia na stronach naszej Uczelni.