Aktualności

Tłumy odwiedzających WCh podczas Dni Otwartych i Nocy z Nauką

24-11-2018 r.

Dni Otwarte Politechniki i IV Nocne Spotkania z Nauką już za nami…

Jak zwykle odwiedziły nas tłumy Rzeszowian i mieszkańców Podkarpacia, a wśród nich – uczniowie szkół podstawowych i średnich, nauczyciele, studenci - miłośnicy wiedzy i ludzie „ciekawi świata” i i zachodzących w nim zjawisk.

Wszyscy sympatycy eksperymentalnego show mieli możliwość odwiedzenia Wydziału Chemicznego, gdzie mogli „zobaczyć niewidzialne” i ”dotknąć chemii” poprzez eksperymenty przygotowane przez pracowników WCh w ramach minilaboratoriów usytuowanych w holu budynku, a także w wybranych laboratoriach Wydziału. Odwiedzający mogli m.in. podziwiać hodowle bakterii, zapoznać się z obsługąi pipet automatycznych, uczestniczyć w pokazie otrzymywania pianki poliuretanowej, zobaczyć jak powstają kolory, czy też obejrzeć proces rozdzielania barwników.

Jak zawsze ogromnym powodzeniem cieszyły się widowiskowe pokazy przygotowane przez Koło Naukowe ”Esprit” i stoiska Kół Naukowych „Insert”, gdzie można było zobaczyć m.in. w powiększeniu wycinek mózgu szczura, czy też „Esprit”, a tam studenci częstowali odwiedzających chrupkami zanurzonymi w ciekłym azocie. Wrażenia niezapomniane!
Wszystkim pracownikom, doktorantom i studentom WCh, którzy przyczynili się do ogromnego sukcesu wydarzenia serdecznie dziękujemy.

Powrót do listy aktualności